Historische Lezing: Orakels

Historische Lezing: Orakels

Wanneer?

Datum

maandag 12 oktober 2026

Tijd

19.30 - 21.30 uur (inloop vanaf 19.15 uur)

Waar?


Bibliotheek Nijkerk

Frieswijkstraat 99

3861 BK Nijkerk

Kosten?


Prijs € 8,50 p.p.


Minimaal aantal deelnemers: 6

Maximaal aantal deelnemers: 100

In de toekomst kijken: dat willen veel mensen. In de oudheid vroeg men de goden om raad. De goden antwoordden met orakels. Deze lezing gaat over de heiligdommen waar in de oudheid orakels werden gegeven.

Verhalenvertelster en archeologe Diana de Wild, met haar scherpe blik en passie voor oudheid, neemt je mee op een meeslepende reis terug in de tijd.

Het beroemdste is het orakel van Delfi, waar de Griekse god Apollo orakels gaf via de Pythia, zijn priesteres. Nog steeds is Delfi één van de meest indrukwekkende heiligdommen van het oude Griekenland. Van de tempel, waar de priesteres in trance raakte, is niet veel meer over, de prachtige omgeving en de vele ruïnes om de tempel heen maken dit echter meer dan goed.

Delfi was niet het enige orakel in de oudheid. Er waren er meer en niet alleen in Griekenland. De rijke koning Croesus heeft in de zesde eeuw een onderzoek gedaan naar de belangrijkste orakels uit de oudheid om te zien welke het betrouwbaarst was. Laten we in zijn voetsporen treden en op zoek gaan naar de belangrijkste orakels uit de oudheid….. en hun betrouwbaarheid.

Docente: Diana de Wild

Diana is de naam van de Romeinse godin van de jacht en de wilde natuur. Door te gaan zoeken naar de betekenis van mijn naam kreeg ik al jong interesse in de oudheid. Na het gymnasium was het voor mij dan ook een logische stap om archeologie te gaan studeren aan de universiteit van Leiden. Ik ben in 1994 afgestudeerd als klassiek archeoloog met specialisatie Bronstijd Griekenland. Daarnaast heb ik ook veel vakken over het oude Egypte gevolgd tijdens mijn studie, zodat ik ook aardig wat weet over het oude Egypte.

Sinds 1990 geef ik cursussen en lezingen aan volksuniversiteiten over onderwerpen uit de oudheid. 

 

Een volledig baan vinden in mijn vakgebied was in het begin moeilijk. Ik heb een paar jaar in het archeologische themapark Archeon gewerkt, maar aangezien dat seizoensarbeid was, moest ik toch op zoek naar een ander vak. Omdat ik lesgeven heel leuk vind, heb ik me laten omscholen tot juf op de basisschool. Van 1997 tot  2007 heb ik voor de klas gestaan in het basisonderwijs.

 

Sinds 2007 combineer ik mijn twee beroepen, archeologie en onderwijs, fulltime met elkaar. Ik geef lezingen en cursussen over de oudheid door een flink deel van Nederland en begeleid reizen.

Privacy policy

OK