6 x Kunst

6 x Kunst

Wanneer?

Datum

maandag 13 oktober 2025 (Nijkerk)
maandag 27 oktober 2025 (Nijkerk)
maandag 10 november 2025 (Hoevelaken)
maandag 24 november 2025 (Nijkerk)
maandag 08 december 2025 (Nijkerk)
maandag 26 januari 2026 (Nijkerk)


Lestijden

19.30 - 21.30 uur

Waar?


Bibliotheek Nijkerk

Frieswijkstraat 99

3861 BK Nijkerk


Bibliotheek Hoevelaken

Meerveldlaan 22

3871 ED Hoevelaken

Kosten?


Prijs € 51,00 p.p.


Minimaal aantal deelnemers: 6

Maximaal aantal deelnemers: 30

Ben jij kunstliefhebber en wil je alle kunstlezingen van onze kunstdocente Diana Kostman van 2025/2026 volgen?  Dat kan we hebben ze in deze 'cursus' gebundeld zodat jij in één keer alle zes lezingen kan reserveren!


Welke lezingen ga je volgen? 


KUNSTLEZING: IRIS VAN HERPEN
Maandag 13 oktober 2025 | 19.30 uur | € 8.50 p.p. | locatie: Bibliotheek Nijkerk


KUNSTLEZING: ERWIN OLAF
Maandag 27 oktober 2025 | 19.30 uur | € 8.50 p.p. | locatie: Bibliotheek Nijkerk


KUNSTLEZING: VAN GOGH EN DE ROULINS (KUNSTWEEK)
Maandag 10 november 2025 | 19.30 uur | € 8.50 p.p. | locatie: Bibliotheek Hoevelaken


KUNSTLEZING: 1913 DE GROTE KUNSTEXPLOSIE
Maandag 24 november 2025 | 19.30 uur | € 8.50 p.p. | locatie: Bibliotheek Nijkerk


KUNSTLEZING: ERWIN DE VRIES (50 JAAR ONAFHANKELIJKHEID SURINAME)
Maandag 8 december 2025 | 19.30 uur | € 8.50 p.p. | locatie: Bibliotheek Nijkerk


KUNSTLEZING: LIEFDE IN DE KUNST
Maandag 26 januari 2026 | 19.30 uur | € 8.50 p.p. | locatie: Bibliotheek Nijkerk


Je kan deze cursus in zijn geheel volgen of per les (lezing) aanmelden. Meer informatie over de losse avonden vind je of door op de lezing hierboven te klikken (binnenkort beschikbaar) of via het menu onder lezingen.

Cursusmateriaal

Het cursusmateriaal ontvangt en betaalt u rechtstreeks aan de docent(e)

Cursus

Boek

ISBN

Indicatieprijs

Niet van toepassing

Niet van toepassing

n.v.t.

 € -





Docente: Diana Kostman

Beste kunstliefhebber, graag stel ik mij aan u voor:

In 2006 heb ik Artemis Omnibus opgericht. Dit is een zelfstandig bedrijf gespecialiseerd in kunst- en cultuurhistorische cursussen, lezingen en excursies. Twee jaar eerder studeerde ik af in de Kunstgeschiedenis en de Algemene Cultuurwetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam.

Ik ben gespecialiseerd in de moderne kunst en schreef mijn doctoraalscriptie over de receptiegeschiedenis van de Pop Art.

Mijn interessegebied omvat echter een groot deel van de westerse kunstgeschiedenis, met een extra voorliefde voor de laat negentiende eeuw.

Ik geef met veel enthousiasme en vakkundigheid kunsthistorische cursussen en lezingen over diverse onderwerpen en perioden.

Samen met mijn man IJsbrand van Dijk, kunst- en boekhistoricus, organiseer ik sinds 2016 kunst en culinaire thema-middagen onder de naam Artelicious. Hiernaast schrijf ik teksten voor Beeldenmagazine en voor kunstenaars en musea en was ik gastconservator van de tentoonstelling "Gooise Grensverleggers" die van augustus 2021 tot juli 2022 te zien was in het Huizer Museum in Huizen.

In mijn vrije tijd bezoek ik graag musea in binnen- en buitenland. Mijn favoriete musea zijn (onder meer) het Van Goghmuseum in Amsterdam, het Kunstmuseum in Den Haag, het Musée de Montmartre en Palais de Tokyo in Parijs, het Londense Tate Modern en het Albertina Modern in Wenen.

Ik heb een sterke fascinatie voor de jaren zestig van de twintigste eeuw met de Popart maar ook de mode, muziek en films uit deze periode spreken mij aan. Tegelijkertijd is een kunstenaar uit de laat negentiende eeuw, Henri de Toulouse-Lautrec ook een favoriet. Misschien lijkt dit een vreemde combinatie maar de overeenkomst tussen popkunstenaar Andy Warhol en Toulouse-Lautrec is groter dan u zou verwachten. Zonder Toulouse–Lautrec en zijn fascinatie voor de beroemdheden uit zijn tijd, was de opkomst van de Popart niet mogelijk geweest.

Een ander onderwerp dat mij intrigeert, is de symboliek in de kunst. Ik heb dan ook al diverse cursussen over dit onderwerp gegeven.

Privacy beleid

OK